wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » NEWS
Dodatkowe opcje przeglądania
Producenci
Kontakt
Reklama
  • Klimatyzaotry przenośne
CENNIKI
Pobierz cennik PDFPobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

NEWS

<b>NEWS</b>
alt

Wyszukaj artykuł korzystając z naszej wyszukiwarki

Akcesoria do nagrzewnic MASTER

14-03-2011Wyświetleń: 2818

Akcesoria do nagrzewnic

Akcesoria MASTER Kraków Makuszynskiego
 

Przedstawiamy Państwu naszą ofertę na akcesoria do nagrzewnic firmy MASTER. Posiadamy wszelkie dodatki i akcesoria dedykowane do konkretnych modeli nagrzewnic olejowych, gazowych czy elektrycznych takie jak: termostaty, podgrzewacze paliwa, zestawy podłączeniowe, przewody rozprowadzające ciepło, przewody paliwowe czy łaczniki butli gazowych.

Przeczytaj całość

Porównanie kredytów z dopłatą do kolektorów słonecznych, Kraków, Małopolska 2011r.

17-02-2011Wyświetleń: 3391
KREDYTY Z DOPŁATĄ NA KOLEKTORY SŁONECZNE: Zebraliśmy dla Państwa informacje dotyczące warunków na jakich udzielane są kredyty z dopłatą do kolektorów. Oszczędni powinni zwrócić uwagę na wysokość oprocentowania które wynosi od 6,86% do 10%, oraz wysokość prowizji wahającej się od 2 do 4%. Warto również zastanowić się czy kredyt jest nam potrzebny. Jest on warunkiem koniecznym do uzyskania dotacji, ale może warto przemyśleć możliwość wcześniejszej jego spłaty. Wcześniejsza spłata oznacza niższe odsetki, a niższe odsetki niższy koszt. Osoby, które preferują niskie raty i w związku z tym są w stanie zaakceptować wyższe koszty z pewnością zainteresują się bankami oferującymi kredyt na dłuższy okres nawet na 120 miesięcy. Poniżej tabela opłat i prowizji wybranych banków.

 
NazwaBOŚBKBSSGBBPSWBS
Oprocentowanie11%7.36%do 3 lat 9%
od 3 lat do 5 lat 10%
9.99%od 6.86% do 10%9.5%
Prowizja bankowa4,00%2,00%3,00%3,00%2,00%3,00%
Możliwość wcześniejszej spłaty kredytuTAK
Minimalny okres kredytowania6 miesięcy3 miesięcy6 miesięcy4 miesiące12 miesięcy3 miesiące
Maksymalny okres kredytowania8 lat5 lat5 lat5 lat10 lat6 lat

więcej informacji udzielą Państwu nasi konsultanci pod numerem:
tel. (0-12) 642-27-80


zobacz pełną ofertę na:
    Kolektory słoneczne 


Przeczytaj całość

Grzejniki aluminiowo-miedziane REGULUS

14-02-2011Wyświetleń: 3546
Grzejniki regulus KrakówGrzejniki Regulus (na rynku przyjęła się potoczna nazwa „regulusy” ) sprawiają pewien kłopot specjalistom z branży, gdyż nie mieszczą się w tradycyjnej nomenklaturze grzejników. Nie są one ani żeberkami, ani panelami, nie są też konwektorami z definicji. Co prawda w budowie zbliżone są do konwektorów, lecz już sposobie pracy są zdecydowanie bliższe grzejnikom płytowym. Tak jednoznacznie wynika z badań przeprowadzonych przez ITGiS w Radomiu:charakterystyka cieplna grzejników Regulus®-system, jest charakterystyką typową dla grzejników radiacyjnych. Wszelkie definicje opisują konwektor jako: „grzejnik składający się z użebrowanych stalowych lub miedzianych rur (i tu formalne podobieństwo do regulusów się kończy), umieszczonych w obudowie blaszanej. Obudowa taka jest zimna, wskutek zupełnego braku kontaktu z układem grzejnym. Tymczasem w regulusach użebrowanie rur stanowi jednocześnie ich powierzchnię czołową i tylną. Fakt ten sprawia, że w procesie wymiany ciepła, intensywny udział ma wielka w rozwinięciu powierzchnia zewnętrzna. Nawet po całkowitym przesłonięciu przepływu powietrza przez wnętrze grzejnika, grzeje on nadal swą powierzchnią boczną i to grzeje mocno!

Duża wytrzymałość regulusów na zmienne, wysokie ciśnienia oraz temperaturę sprawia, że mają one wyjątkowo szerokie, uniwersalne zastosowanie w ogrzewnictwie. Inne cechy wyróżniające te grzejniki takie jak: mała masa całkowita (grzejnik wraz z wodą) regulusów, duża powierzchnia całkowita kontaktu z ogrzewanym powietrzem, relatywnie duża wskutek pofalowania, powierzchnia czołowa zwrócona na pomieszczenie, sprawiają, że regulusy cechuje unikalnie wysoka dynamika pracy przy każdej temperaturze czynnika grzewczego. Regulusy radzą sobie bez problemu, zarówno w instalacji niskotemperaturowej jak i przy ogrzewaniu parowym.

Parametr I- powierzchnia wymiany ciepła.
Gdy uszereguje się różne sposoby ogrzewania porównują parametr - powierzchnię wymiany ciepła z otoczeniem, wówczas otrzymamy taką kolejność: ogrzewanie podłogowe, ogrzewanie ścienne, grzejniki Regulus-system, grzejniki żeberkowe, grzejniki panelowe z konwektorem, grzejniki panelowe, na końcu zaś konwektory. Im większa jest powierzchnia wymiany ciepła w tym w niższych parametrach temperaturowych pracy instalacji c.o. jest możliwe skuteczne osiągnięcie celu grzewczego. W czasach kotłów kondensacyjnych czy pomp ciepła w połączeniu z dobrym ociepleniem obiektów możliwość niskotemperaturowego ogrzewania ma znaczenie priorytetowe. A wśród grzejników to właśnie regulusy mają bezapelacyjnie największą efektywną powierzchnię wymiany ciepła. Ogrzewanie podłogowe, z racji swej największej powierzchni wymiany, może sprostać potrzebom grzewczym przy najniższej temperaturze pracy. Jednakże wadą „podłogówki” jest długi czas nagrzewania czyli długi czas startu oraz równie długi czas hamowania grzania. Podłogówka jest ogrzewaniem mało dynamicznym w przeciwieństwie do również niskotemperaturowych lecz bez porównania bardziej dynamicznych regulusów. Mała dynamika pracy oraz duża inercyjność podłogówki wynika z jej potężnej masy całkowitej, drugiego istotnego kryterium porównawczego dla różnych systemów ogrzewania.

Parametr II - masa całkowita układu c.o.
Im mniejsza masa układu oddawania ciepła, tym układ szybciej osiągnie swoją pełną moc nominalną, szybciej też wypełni swoją funkcję grzewczą czyli jest układem bardziej dynamicznym. Układ grzewczy o małej masie całkowitej z nieporównanie mniejszym początkowym wydatkiem energii oraz znacznie, znacznie szybciej można podgrzać do temperatury pracy efektywnej. Gdy układ grzewczy jest już w fazie grzania ciągłego, wówczas szybkość ta ma nadal znaczenie jedynie przy kotłach pracujących cyklicznie. O ile konwektory elektryczne „startują” natychmiast po włączeniu, ogrzewanie podłogowe potrzebuje wielu godzin by się „naładować”. W okresach przejściowych musi to spowodować nieoptymalne gospodarowanie energią. Duża masa całkowita układu oddawania ciepła skutkuje dużą bezwładnością cieplną. Przegrzewanie pomieszczeń nawet niewielkiego stopnia jest zawsze nieekonomiczne, gdyż im wyższa temperatura wewnątrz, tym rośnie dT wobec otoczenia i następuje większa utrata ciepła. Moment efektywnego grzania grzejników o dużej masie następuje po długim czasie i trwa nadal, mimo, że zadane parametry temperatury zostały już osiągnięte. Elektronika sterująca, mająca za cel niwelowanie negatywnych ekonomicznych skutków dużej bezwładności układu, w wypadku układu o małej masie całkowitej jest najczęściej zbyteczna. Układ grzewczy o małej masie całkowitej umożliwia nie tylko szybki dostęp użytkownika do dynamicznie mu podanego ciepła lecz również uzyskanie ciepła w dokładnie pożądanej ilości. Układ o małej masie służyć może praktycznie przez cały rok, gdyż użytkownik nie ma ekonomicznych, finansowych rozterek przy jego uruchomieniu na kilkanaście, kilkadziesiąt minut w celu dowolnego stopnia korekty temperatury. Ponownie szeregując tym razem według masy całkowitej wymiennika ciepła, sposoby ogrzewania, otrzymamy następujące uporządkowanie: konwektory, grzejniki Regulus-system, panele stalowe, żeberka aluminiowe, panele stalowe z konwektorem, ogrzewanie ścienne, ogrzewanie podłogowe. Oznacza to, że to właśnie grzejniki Regulus przodują w dynamice procesu ogrzewania w grupie wymienników wodnych.


Grzejniki Regulus
- współpraca z kotłami stałopaliwowymi. Są producenci kotłów stałopaliwowych i kominków z płaszczem wodnym, dla których zamontowanie w układzie z kotłem stałopaliwowym regulusów, nie stanowi żadnego błędu i nie stanowi problemu dla pracy kotła. Dają regulusom pełną rekomendację. Ich argumentacja jest prosta: jaka jest różnica pomiędzy 1 kW mocy w regulusach a 1 kW mocy w innych grzejnikach?..... Żadna.

Kocioł
musi mieć zawsze możliwość pracy ze zmienną mocą w zależności od zapotrzebowania na ciepło lub musi być chroniony buforowym zbiornikiem ciepła. W przypadku braku takiego bufora, zdecydowanym błędem jest nawet niewielkiego stopnia przewymiarowanie mocy kotła stałopaliwowego w stosunku do realnych potrzeb. Stosowanie dużych grzejników, o dużej masie całkowitej, mających za cel chronić kocioł przed przegrzaniem jest nieporozumieniem, zarówno z uwagi na przepłacenie samych grzejników jak następnie wskutek nieoptymalnej i nieekonomicznej ich pracy. Z wielu powodów najlepszym rozwiązaniem jest bufor ciepła wodny skojarzony z lekkim, dynamicznym układem grzejnikowym.
Wówczas kocioł, niezależnie od temperatury zewnętrznej, pracuje w optymalnych parametrach swej najwyższej sprawności, kaloryczność zużytego opału jest w 100% wykorzystana, nie wykraplają się szkodliwe kwasy niszczące komin oraz sam kocioł.

W układzie z buforem ciepła, zysk ze zmagazynowania nadwyżki uzyskanego ciepła zostanie zmarnotrawiony z grzejnikami o dużej masie, dużej bezwładności cieplnej. Masa bufora wodnego jest niepotrzebnie dublowana. Po co pobierać ciepło z akumulatora ciepła na rzecz kolejnego akumulatora ciepła? Bufor można ładować w każdym sprzyjającym dla użytkownika momencie, również z użyciem kilku źródeł ciepła. Ciepło to , przy współpracy ze sterownikami temperatury wnętrza, będzie powoli i precyzyjnie dawkowane tylko poprzez grzejniki o małej masie całkowitej, pracujące zawsze skutecznie, nawet przy stałym, stopniowym spadku temperatury wody w buforze w miarę jego rozładowywania. Optymalny komfort cieplny, optymalny wymiar ekonomiczny procesu grzania - efekt podwójnie pozytywny, możliwy jest wyłącznie z dynamicznymi grzejnikami Regulus.

Zachęcamy do przestudiowania i przemyślenia powyższego tekstu. Grzejniki Regulus nie muszą się podobać wszystkim, z gustami wszak się nie dyskutuje, jednakże swoimi doskonałymi parametrami pracy oraz swą dynamiką biją wszystkie inne na głowę i to w każdej temperaturze czynnika grzewczego.
 
Przeczytaj całość

Ogrzewanie nadmuchowe

11-01-2011Wyświetleń: 3168

Tanie ogrzewanie nadmuchowe: piece nadmuchowe na olej przepracowany - zestawy z palnikami olejowymi

Nagrzewnice powietrzaHITON HP 30 + Palnik olejowy Riello RG 0,1R, HP 45 + Palnik olejowy Riello RG 1RHP 80 + Palnik olejowy Riello RG 2, HP 130 + Palnik olejowy Riello RG 3  oraz HP 250 + Palnik olejowy Riello RG 5S przeznaczone są do ogrzewania średnich i dużych pomieszczeń w budynkach bez instalacji centralnego ogrzewania. Przystosowane są do pracy zarówno na bezpośrednim wydmuchu, który gwarantuje najszybsze ogrzanie pomieszczeń i jest prosty w montażu. HP umożliwia także rozprowadzenie powietrza w sytemie kanałowm, jeżeli istnieje konieczność ogrzania kilku pomieszczeń lub istnieje potrzeba na równomiernym ogrzaniu dużego obiektu. Urządzenie zapewnia też skuteczną wentylację.


 
zobacz pełną ofertę na:
   ogrzewanie nadmuchowe 

tel. +48 533 336 136
e-mail: biuro@marax.pl
 
Przeczytaj całość

Piecyki na butlę oraz piecyki na naftę

22-12-2010Wyświetleń: 10776
Czy oprócz ogrzewania grzejnikami elektrycznymi można ustawić np. piecyk na naftę lub gaz z butli??

piecyki gazowe na butlęZ innych niż elektryczne urządzeń grzewczych korzystamy najczęściej wtedy, gdy instalacja elektryczna nie pozwala na pobór dużej mocy potrzebnej do ogrzewania. Można wtedy ogrzać pomieszczenie za pomocą piecyka naftowego lub na gaz płynny. Jednak ich użytkowanie nie jest tak komfortowe, jak za pomocą grzejników elektrycznych. Urządzenia te z reguły nie mają oddzielnego wylotu spalin i wszystkie produkty spalania (głównie dwutlenek węgla, para wodna, tlenki azotu) pozostają w pomieszczeniu. Nie można więc korzystać z nich w sposób ciągły, a pomieszczenie musi mieć zapewnioną wentylację. W przeciwnym razie dojdzie do niebezpiecznego dla zdrowia wzrostu stężenia substancji szkodliwych, a wzrost wilgotności doprowadzi do rozwoju grzybów i pleśni, a nawet uszkodzeń sprzętu elektronicznego.

Piecyki na paliwo naftowe pracują jak promienniki kierujące promieniowanie cieplne w wybraną stronę. Palnik, w którym następuje spalanie nafty ma konstrukcję pozwalającą na całkowite dopalenie paliwa, a jego temperatura osiąga 1200°C. Umieszczony za nim odbłyśnik formuje wiązkę promieniowania do przodu i tylko niewielka część energii przekazywana jest przez konwekcję. Produkowane są też piecyki wyposażone w wentylator, co pozwala na szybsze i równomierne nagrzewanie pomieszczenia. Umieszczony w piecyku zbiornik na naftę ma zabezpieczenia przed jej wypływem w razie wywrócenia się, a czujnik stężenia dwutlenku węgla wyłącza piecyk, gdy nie będzie dostatecznego dopływu świeżego powietrza. Pojemność zbiorników wynosi 4-7 litrów, co przy ciągłej pracy z pełną mocą wystarczy na ok. 12 godzin. Do podstawowego wyposażenia należy zapalarka piezoelektryczna oraz regulator mocy, która zależnie od modelu wynosi 2,5-5 kW. Droższe modele są wyposażone w elektroniczne układy sygnalizujące stan napełnienia zbiornika, konieczność przewietrzenia pomieszczenia, włącznik czasowy lub termostat modulujący moc grzewczą.

Do spalania należy używać wyłącznie nafty oczyszczonej zalecanej przez producenta, gdyż inne paliwa nie gwarantują bezpieczeństwa użytkowania. Do ogrzewania gazem płynnym wykorzystywane są dwa typy piecyków na gaz propan-butan przenośnych: z palnikiem ceramicznym i katalitycznym.

Palnik ceramiczny umożliwia wysokotemperaturowe, płomieniowe spalanie gazu, natomiast katalityczne pracują bezpłomieniowo dzięki obecności katalizatora. Wszystkie modele mają zabezpieczenie przed niekontrolowanym wypływem gazu oraz odcinającym jego dopływ, gdy nadmiernie wzrośnie stężenie dwutlenku węgla w powietrzu. Uruchomienie piecyka odbywa się za pomocą zapalarki piezoelektrycznej, a regulację mocy umożliwia trzypozycyjny przełącznik w zakresie 1,5- -4,5 kW. Do zasilania wykorzystuje się 11-kilogramową butlę z gazem propan-butan, która przy pełnej mocy urządzenia wystarcza na 30-40 godzin pracy.
Przeczytaj całość

Przejdź do strony głównej

Producenci

  • .Riello
  • .Ulrich
  • .XARAM Energy
  • ._Elgotech
  • ALFA-THERM
  • Araj
  • BORNIAK
  • DAXTON FAN
  • EPOLY
  • FEROLLI
  • FINE KOREA
  • Firman
  • GRAF
  • KERONA
  • NanoHeat
  • Ravanson
  • SIT
  • WATTS Industries
  • Xime

Metody płatności

alt
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu