wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » NEWS
Dodatkowe opcje przeglądania
Producenci
Kontakt
Reklama
  • Oczyszczacze powietrza
CENNIKI
Pobierz cennik PDFPobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

NEWS

<b>NEWS</b>
alt

Wyszukaj artykuł korzystając z naszej wyszukiwarki

Zakupy internetowe na raty

01-08-2011Wyświetleń: 1852
RATY 0% Kraków

Miło nam poinformować, że wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom oraz w trosce o ciągłe ulepszanie naszej oferty, już teraz możemy Państwu zaproponować możliwość zakupu na raty! Teraz w kilka minut uzyskasz możliwość kupna na raty bez wychodzenia z domu.

Współpracujemy z dwiema, znanymi na rynku usług finansowych firmami: Żagiel S.A. i Lukas Bank które oferują kredyty na bardzo atrakcyjnych warunkach. Okres kredytowania wynosić może od 6 do 36 miesięcy z bardzo korzystnym oprocentowaniem, które wynosi 1% w skali miesiąca.

Przy każdym produkcie powyżej 500 zł, tuż obok ceny, znajdują się kalkulatory ratalne, które obliczą za Ciebie wysokość raty dla podanej kwoty, w zależności od ilości rat miesięcznych.

JAK SKORZYSTAĆ Z ZAKUPÓW NA RATY?
Złóż zamówienie w sklepie internetowym. Jako formę płatności wybierz raty, następnie wypełnij i wyślij wniosek kredytowy. Dane które wpiszesz powinny być poprawne, gdyż ewentualne błędy mogą utrudnić, przedłużyć lub wręcz uniemożliwić skorzystanie z kredytu.

Wszystkie szczegóły dotyczące składania wniosków kredytowych uzyskasz na stronach: 
-Lukas Raty - kredyty ratalne
-Żagiel - raty przez internet
  


Marax raty 0% Kraków
Kredyt 0% w systemie ratalnym LUKAS Raty dostępny tylko i wyłącznie w naszym sklepie w Krakowie !!!
Nie istnieje możliwość zakupu na raty 0% online.

Zapraszamy do skorzystania z możliwości zakupów ratalnych w naszym sklepie.


   
Więcej informacji:

e-mail: raty@marax.pl
ggGadu gadu Marax 20173258
tel./fax: 0-12 643-66-01


 
 

Kominki dekoracyjne NORDPEIS

17-07-2011Wyświetleń: 2780

 Kominek dekoracyjny Nordpeis Ronda


ekskluzywny kominek dekoracyjny, kominek ozdobny, dekoracyjny kraków, nordpeis kraków, Nordpeis Małopolska

Zapraszamy do zakupu ekskluzywnego kominka dekoracyjnego Nordpeis Ronda.
Kominek dekoracyjny Nordpeis Ronda + wkład NI-26 dostępny w Hurtowni Marax (model wystawowy) w rewelacyjnej cenie:

11199zł
  10399zł 
 



zobacz pełną ofertę na kominki Nordpeis:
    Kominki dekoracyjne Nordpeis 




 
 

Kurtyny powietrzne Dimplex na raty 0% !!!

01-07-2011Wyświetleń: 2484
RATY 0% Kraków - kurtyny powietrzne

  Zapraszamy do zakupu kurtyn powietrznych w super cenach hurtowych w kredycie 4 x 0% !!!.
Kredyt 0% w Systemie ratalnym LUKAS Raty dostępny tylko i wyłącznie w naszym sklepie w Krakowie !!!
Nie istnieje mozliwość zakupu na raty 0% online.


zobacz pełną ofertę na:
    Kurtyny powietrzne DIMPLEX 


 
 

KLIMATYZATORY PRZENOŚNE TORELL 2,49KW W SUPERCENIE CENIE 999zł

06-06-2011Wyświetleń: 2640
NAJLEPSZE Z NAJTAŃSZYCH:

 TORELL NEOSKY 25 

NAJTAŃSZA KLIMATYZACJA PRZENOŚNA KRAKÓW, tani klimatyzator przenośny Kraków, Małopolskie

Zapraszamy do zakupu jednego z najtańszych klimatyzatora przenośnego w sezonie 2011.
Klimatyzator przenośny Torell NEOSKY 25 dostępny w Hurtowni Marax w rewelacyjnej cenie:

1099zł
 999zł 
 
Promocja ważna do 20.07.2011


zobacz pełną ofertę na:
    Klimatyzatory przenośne 



 
 

Kolektory WATT CPC

02-06-2011Wyświetleń: 2583
Budowa i zasada działania kolektora próżniowego WATTPróżniowe kolektory słoneczne WATT CPC: Wyróżniającą cechą kolektorów WATT CPC jest zastosowanie próżniowych rur szklanych. Choć budowa rur opiera się na wynalazku termosu przez Jamesa Dewara z roku 1893, dzisiaj przy jej produkcji wykorzystuje się najnowsze technologie.

Rury próżniowe: Produkowane przez firmę WATT kolektory składają się z dwuściennych rur szklanych z zawartą pomiędzy ściankami próżnią. Próżnia gwarantuje doskonałą izolacyjność w każdych warunkach pogodowych, dzięki czemu nie występują straty ciepła przez ściankę zewnętrzną rur. Rury próżniowe produkowane są przez koncern Linuo dla szeregu renomowanych firm, które opanowały produkcję kolektorów próżniowych. Istotną właściwością jest szczelność szkła, którym „oblana jest próżnia”. Dzięki temu rurki charakteryzują się długą żywotnością. Nie występują żadne połączenia, mogące spowodować zanik próżni. Wewnętrzna ścianka pokryta jest powłoką absorpcyjną o bardzo wysokiej absorpcji oraz znikomej emisji promieniowania słonecznego. Wykorzystany absorber umożliwia pochłanianie promieniowania rozproszonego. Rury odporne są na różne warunki klimatyczne, także na gradobicie – są wykonane ze szkła hartowanego.
 

Wymiar / ilość

NazwaCPC 9CPC 15CPC 21
Liczba rur91521
Pojemność kol1,3 l 2,3 l3,2 l
Dopuszczalne max ciśnienie robocze10 bar10 bar10 bar

Powrót /zasilanie

Rura Cu
15mm
Rura Cu
15mm
Rura Cu
15mm

Zwierciadło CPC:Zaletą kolektorów CPC jest umieszczenie rur szklanych nad wysokorefleksyjnym zwierciadłem parabolicznym CPC (Compound Parabolic Concentrator), które umożliwia maksymalne wykorzystanie energii słonecznej; geometria zwierciadła zapewnia absorpcję promieni słonecznych padających pod niekorzystnym kątem, jak również gwarantuje wykorzystanie całej powierzchni absorbera do zbierania promieniowania słonecznego.

 
CPC 9
CPC 15
CPC 21
ilość rur próżniowych
9
15
21
η0 (odniesiony do pow. czynnej), % wg EN 12975
63
63
63
c1 z wiatrem, odniesiony do pow. czynnej,
W/(m2K)
1,0
1,0
1,0
c2 z wiatrem, odniesiony do pow. czynnej,
W/(m2K2)
0,002
0,002
0,002
wymiary kolektora
(mm)
długość
1105
1835
2570
wysokość
1930
1930
1930
głębokość
120
120
120
powierzchnia całkowita, m2 
2,01
3,36
4,69
powierzchnia absorbera, m2 
1,93
3,21
4,50
pojemność absorbera, l 
1,3
2,3
3,2
masa, kg 
35
59
82
max. ciśnienie robocze, bar 
10
10
10
max. temperatura stagnacji, oC 
295
295
295
straty ciśnienia przy 0,25l/( m2 min), Lf 40 oC, ok., mbar 
2
5
11
straty ciśnienia przy 0,66l/( m2 min), Hf 40 oC, ok., mbar 
6
15
34
średnica końcówek przyłączeniowych, mm 
15
15
15
materiał kolektora 
Al/Cu/szkło/silikon/
materiał rury próżniowej 
borosilicate glass 3.3
materiał pokrycia absorbcyjnego 
aluminium nitrite
wymiary rury próżniowej, mm 
47/37/1,6/1800
króćce przyłączeniowe 
mufy 15/15 mm

Kolektory słoneczne WATT: Dystrybutor regionalny w Krakowie

01-06-2011Wyświetleń: 2835
Kolektory słoneczne Kraków - WATT - przedstawiciel regionalny

Na wiosnę 2011 roku firma Watt, wiodący polski producent kolektorów słonecznych, wzbogaca ofertę skierowaną do inwestorów indywidualnych. Klienci otrzymują urządzenia o podwyższonej wydajności, z kompletnym osprzętem solarnym i aż 10-letnią gwarancją! Popularne zestawy solarne do podgrzewania wody użytkowej w domach jednorodzinnych zawierają jeszcze bardziej wydajne kolektory. Odpowiadając na potrzeby inwestorów firma WATT wydłużyła okres gwarancyjny na kolektory słoneczne do 10 lat.

W trosce o komfort użytkowania i łatwość montażu w cenę kompletnych zestawówsolarnych wliczone są uchwyty dachowe i stelaż stabilizujący. Również pierwsze uruchomienie instalacji nie wymaga dodatkowych opłat. Dzięki rozbudowanej sieci autoryzowanego serwisu klienci, którzy kupują urządzenia Watt, nie muszą płacić za obowiązkowy odbiór techniczny zamontowanego zestawu z kolektorami. Kontrola poprawności instalacji systemów solarnych jest elementem programu dofinansowań NFOŚiGW. Korzystający z dotacji inwestorzy montujący zestawy solarne WATT otrzymują pełne wsparcie w doborze kolektorów oraz podczas przygotowania dokumentacji dla banku i NFOŚiGW.

Sprawdzony model kolektora płaskiego WATT 3000S posiada obecnie wysokowydajny absorber VIP – zastosowany wcześniej w najbardziej wydajnym kolektorze na świecie WATT 4000S. Zaawansowana technologia została nagrodzona przez Ministra Środowiska w konkursie GreenEvo – na najbardziej obiecujące polskie technologie ekologiczne. Kolektory WATT 3000 S o podwyższonej sprawności, z rozwiązaniami znanymi z topowych modeli, dostępne są w ekonomicznych zestawach solarnych serii WATT SU.

Osoby zainteresowane 45-proc. dotacji do kredytu na zakup i montaż kolektorów słonecznych ucieszy z pewnością oferta zestawów solarnych serii VIP. Zestawy WATT VIP skomponowano z najbardziej wydajnych na świecie kolektorów WATT 4000 S, trwałych zbiorników dwuwężownicowych, grupy pompowej, sterownika regulującego działanie instalacji oraz niezbędnego osprzętu.

Całoroczne kolektory próżniowe WATT CPC 9plus, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, mają teraz podwyższoną sprawność optyczną, aż o 8 procent! Wszystkie zestawy solarne WATT spełniają wymagania programu dotacji 45% NFOŚiGW. Posiadają certyfikaty Solar Keymark, uzyskane na podstawie szczegółowych testów w renomowanych instytutach ISFH i CENER. Najwyższą jakość kolektorów WATT potwierdzają drobiazgowe badania, prowadzone w nowoczesnej fabryce wyposażonej we własne laboratorium i symulator słońca SunGenerator.

 
 

 

Kolektory słoneczne próżniowe: kompendium wiedzy

31-05-2011Wyświetleń: 2617
zestawy solarne kraków tanioCoraz większe zainteresowanie instalacjami solarnymi wykorzystywanymi do produkcji ciepłej wody użytkowej, a także wspomagania ogrzewania budynków, doprowadziło do zwiększenia zainteresowania kolektorami próżniowymi. Przeprowadzane badania kolektorów próżniowych wskazywały na ich większą sprawność niż kolektorów płaskich. Z biegiem czasu zaczęły pojawiać się mity na temat osiągnięć i niezawodności kolektorów próżniowych. Spotykane na rynku kolektory próżniowe nie są sobie równe. Prawidłowo i starannie wykonane kolektory próżniowe mają większą sprawność od kolektorów płaskich. Niestety dość duży odsetek kolektorów próżniowych znajdujących się na rynku, nie spełnia podstawowych wymogów. Pod względem wizualnym niewiele się różniące od produktów wiodących firm. Wszak cała tajemnica tkwi wewnątrz kolektora. W niniejszym artykule zostanie przedstawiona budowa i zasada działania tych kolektorów oraz sposoby ich rozróżniania.

zestawy solarne próżniowe KrakówPodstawowym błędem popełnianym przez osoby, nie posiadające gruntownej wiedzy na temat kolektorów słonecznych, jest wrzucenie wszystkich typów kolektorów próżniowych do jednego worka. Jeżeli posłużymy się przykładem: mercedes i maluch, i to samochód, i to samochód, a jaka między nimi różnica, to na kolektory należy spojrzeć bardziej krytycznie. Przede wszystkim przy wyborze należy zwrócić uwagę na: wewnętrzną budowę, ilość rur i ich średnicę. Są kolektory które posiadają nie więcej niż dziesięć rur i są kolektory, które mają dwadzieścia i więcej rur, przez co nie są one sobie równoważne. Są kolektory, gdzie średnica zewnętrzna rury wynosi 47 mm, a są kolektory o średnicy rur 58 mm,co też nie jest bez znaczenia.

W kolektorze płaskim obliczenie powierzchni apertury (powierzchni czynnej absorbera, na której wytwarzane jest ciepło) jest proste: szerokość razy wysokość absorbera, w kolektorze próżniowym istnieje istna “wolna amerykanka”. Nierzetelne obliczenie powierzchni apertury prowadzi do błędnego wyznaczenia ilości rur w instalacji solarnej w stosunku do zapotrzebowania na ciepło. Dla przykładu prześledzimy kolektor składający się z 15 rur o średnicy 58 mm i o długości 1,8 m. Wiele firm sprzedających kolektory do obliczeń przyjmuje właśnie średnicę 58 mm, a ponieważ warstwa absorpcyjna napylona jest na wewnętrznej rurze, której średnica wynosi47 mm, to właśnie tę różnice winniśmy wziąć do obliczeń.

altTrzy typy: Obecnie na polskim rynku najbardziej popularne są trzy typy kolektorów pod względem rozwiązań konstrukcyjnych:
 z gorącą rurką, tak zwane heat-pipe (gorąca rurka – rurka miedziana umieszczona w środku rury próżniowej, w której znajduję się czynnik o bardzo niskiej temperaturze wrzenia), z dwufazową wymianą ciepła i z absorberem naniesionym na zewnętrzną ściankę wewnętrznej rury, o bezpośrednim przepływie z absorberem na zewnętrzną ściankę wewnętrznej rury, rzadziej o bezpośrednim przepływie z listkiem absorbera umieszczonym wewnątrz przeźroczystej rury próżniowej.

Na wstępie zajmiemy się dwoma pierwszymi, bo te wzbudzają najwięcej kontrowersji. W płaskim kolektorze przepływ ciepła z absorbera do czynnika grzewczego jest stosunkowo prosty – rury z czynnikiem przymocowane są bezpośrednio do absorbera, gdzie w bezpośredni sposób ciepło przekazywane jest do czynnika grzewczego

Montaż Zestawów solarnych KrakówKolektory z gorącą rurką (heat - pipe): W tym typie kolektorów próżniowych droga wytwarzanego ciepła jest skomplikowana: ciepło wytwarza się na zewnętrznej ściance wewnętrznej rury, a więc na szklanej rurze, więc ciepło w jakiś sposób przekazywane jest parownika gorącej rurki. Przekazanie tego ciepła w większości kolektorów następuje poprzez kontakt wyprofilowanych kawałków taśmy aluminiowej między szkłem a rurą parownika. Niestaranne wyprofilowanie blachy aluminiowej powoduje zły kontakt ze szkłem, przez co przewodzenie ciepła między szkłem a rurą parownika jest kiepskie, gdyż ciepło przekazywane być musi poprzez powietrze znajdujące się wokół blachy.

Efektywne przekazanie ciepła następuje tylko w miejscach styku blachy ze szkłem. Poza tym blacha część ciepła mogłaby absorbować, ale ze względu na swoje własności odbija je z powrotem do szkła (jest to zjawisko podobne jak umieszczenie za grzejnikiem na ścianie foli aluminiowej). Gdy ciepło trafi już do blachy aluminiowej, kolejnym etapem jego wędrówki jest parownik. Tu pojawia się kolejny problem występujący na styku parownika i blachy aluminiowej. Na skutek ogrzania rury parownika ciecz umieszczona w niej paruje i skraplając się w skraplaczu, ogrzewa go do znacznej temperatury. Sam skraplacz umieszczony jest na końcu parownika w formie charakterystycznego zgrubienia rury i jest on wetknięty w magistralę zbiorczą kolektora. Tu ciepło przekazywane jest znów przez kontakt na styku skraplacza z magistralą zbiorczą. Duży wpływ na sprawność kolektora ma jakość wykonania tego połączenia. W sprawnie działających kolektorach temperatura czynnika odbierającego ciepło powinna być zbliżona do temperatury skraplacza, gdyż różnica ich temperatur jest wyznacznikiem poprawności przepływu ciepła. W kolektorach z gorącą rurką ze względu na zbyt małą powierzchnię skraplacza czynnik grzewczy nie odbiera ciepła w sposób dostateczny, powodując nadmierne rozgrzewanie skraplacza. A przecież w przekazywaniu ciepła powierzchnia ma decydujące znaczenie. Cechą charakterystyczną tych kolektorów jest ustalenie przez producenta przepływu przez kolektor 15-rurowy na poziomie 1,5 l/min, a więc mocno zdławiony.


solary próżniowe heat pipe Kraków z montażemKolektory o bezpośrednim przepływie: Ten typ kolektorów ma znacznie prostszą budowę, niż kolektory opisane powyżej. Czynnik przepływa przez rurę miedzianą wyprofilowaną w kształcie litery „U”, gdzie u-rurka jest umieszczona bezpośrednio w rurze próżniowej. Niestety powstaje tu znowu problem przekazania ciepła z wewnętrznej rury próżniowej. Podobnie jak w poprzednim typie kolektorów wyprofilowana taśma aluminiowa „gubi” znaczną część ciepła na styku rura szklana – taśma i taśma- rura miedziana.  W modelu tym, jak widać, blachy są już bardziej starannie wyprofilowane, jednak powrotna część „u-rurki” nie jest opasana przez taśmę aluminiową, przez co transport ciepła odbywa się tylko górną rurka. Aczkolwiek ciepło przekazywane jest z taśmy aluminiowej poprzez „u-rurkę” do czynnika grzewczego, to powierzchnia, którą jest ono przekazywane, jest o wiele większa niż w kolektorze wcześniej rozpatrywanym. Sprawność Tego typu kolektora jest już większa, jednak powstająca warstwa tlenku miedzi na rurce z czasem nieco pogorszy pozyskiwaną ilość ciepła z takiego kolektora. Podstawową różnicą między kolektorami płaskimi a próżniowymi, podkreślaną w przesadny sposób jest uzysk cieplny kolektora przy promieniowaniu rozproszonym, czyli takim gdy niebo jest zachmurzone. Przypomnijmy, że na skutek zamiany promieniowania słonecznego na absorberze kolektora uzyskujemy ciepło, lecz, jak widać na rysunkach, najwięcej ciepła wytwarzane jest z promieniowania podczerwonego, a to podczas zachmurzonego nieba jest znikome ze względu na pochłaniające je chmury.

Kąt pochylenia kolektora.
Niebagatelny wpływ na uzysk energetyczny kolektora ma również kąt pochylenia, wszak w okresach zimowych jest on bardzo niekorzystny. Jeżeli podczas pięknej słonecznej pogody natężenie promieniowania wynosi ok. 1000 kWh/m2, to podczas pełnego zachmurzenia wartość ta wynosi 100 – 200 kWh/m2. Wynika to z tej przyczyny, że promieniowanie podczerwone pochłaniane jest przez warstwę chmur. Ponieważ do kolektora dochodzi tylko światło widzialne i ono jest przetwarzane na ciepło, ilość ciepła jest tak mała. Jednocześnie oddawanie ciepła do atmosfery, czyli straty kolektora zależą tylko od jego izolacyjności. I w tym przypadku kolektor próżniowy jest lepszy od płaskiego – izolacje kolektora próżniowego tworzy właśnie próżnia w rurze termosu. Niestety, sposób odbioru ciepła z kolektora próżniowego do instalacji właściwie niweluje tę przewagę, zwłaszcza że te minimalne ilości ciepła właściwie pochłaniane są przez wymienione wyżej procesy jego przekazywania. Bo nie sztuką jest zagotowanie szklanki wody, tylko nagrzanie całej wanny.  
 

Przejdź do strony głównej

Producenci

  • .Riello
  • .Ulrich
  • .XARAM Energy
  • ._Elgotech
  • ALFA-THERM
  • Araj
  • BORNIAK
  • Danfoss
  • DAXTON FAN
  • EPOLY
  • FEROLLI
  • FINE KOREA
  • Firman
  • GRAF
  • KERONA
  • NanoHeat
  • Ravanson
  • SIT
  • WATTS Industries
  • Xime

Metody płatności

alt
Sklep internetowy shopGold
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu